www.rodrynia.fora.pl - witaj! Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości.
Forum www.rodrynia.fora.pl Strona Główna                    FAQ
                Szukaj
             Użytkownicy
          Grupy
       Galerie
    Rejestracja
Zaloguj
rozliczanie energii elektrycznej - ???
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rodrynia.fora.pl Strona Główna -> WYMIANA OPINII I UWAG
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość
PostWysłany: Nie 12:17, 10 Sie 2008

Ciekawe w jaki sposób zostały odczytane stany liczników ?

Kto je "spisywał" i skąd, bo chyba nie ze skrzynek przy działkach?
Porównując stany na licznikach w skrzynkach przy działkach a stany zapisane (podobno uaktualnione !) i wywieszone teraz na stronie internetowej przez zarząd - widzę ogromne różnice !

Z tych odczytów wynika czasem, że czynni użytkownicy domów nie zużywają energii, albo minimalnie, a działkowicze, którzy jeszcze nie użytkują domów lub nie mają ich, albo też nie mają w ogóle podłączonego prądu na działce - zużywają więcej energii !!!

Wystarczy się przejść z wydrukowaną listą z internetu po działkach i to sprawdzić !

Czekamy na publiczną, oficjalną odpowiedź ze strony Zarządu.
Gość
PostWysłany: Pon 15:25, 11 Sie 2008

Informuję, że po raz ostatni odpowiadam w imieniu Zarządu Ogrodu na anonimowe uwagi zgłaszane na forum internetowym. Dla dodania brakującej odwagi anonimowym autorom, zwłaszcza tym występujących w liczbie mnogiej, przypominam, że Zarząd Ogrodu nie zamierzał i nadal nie zamierza mścić się za zgłaszane słuszne krytyczne uwagi, które w miarę możliwości, społecznie pracujących członków Zarządu, staramy się analizować i wykorzystywać. Prosimy również o nie pisanie o swoich emocjach i ogólnikowo, lecz o konkretnych faktach, co umożliwiłoby nam poprawiać ewentualne błędy.

Odpowiadając na powyższe uwagi zgłoszone przez kolejnego anonima informuję, że w umieszczonej na stronie internetowej oraz wyłożonej na terenie Ogrodu informacji zamieściliśmy rubrykę „stan licznika” właśnie po to aby każdy z Państwa mógł sprawdzić, czy nie występują znaczące różnice w podanym, według stanu na 30 czerwca 2008r., zużyciu prądu. Jeżeli zostanie stwierdzony taki przypadek to prosimy o konkretną i rzeczową informację, bo pomyłki zawsze niestety mogą się zdarzyć i za nie z góry przepraszamy. Jednocześnie informuję, że jeżeli nawet doszło do takiej pomyłki, to prawdopodobnie zostanie ona wykryta przy najbliższym następnym spisie stanu liczników, więc chyba nic takiego strasznego się nie stało.

Co do drugiego problemu dręczącego anonima to proponuje mu, żeby równie wnikliwie czytał słowo pisane jak wskazania liczników. W wykazach podaliśmy do Państwa wiadomości, w rubryce „stała opłata za m-ce 09.2007- 06.2008 w zł” rozłożone na wszystkich działkowiczy koszty wspólne poniesione przez cały okres dziewięciu miesięcy od rozpoczęcia użytkowania sieci energetycznej, czyli po ok. 6.20 zł na miesiąc za oświetlenie Ogrodu, straty przesyłowe oraz konserwację i naprawy instalacji przesyłowej. Tak więc nie jak pisze nasz domorosły anonim „zużywanie więcej energii przez działkowiczy, którzy nie użytkują domów lub nie mających podłączonego prądu na działkach”, lecz za ww. koszty stałe rozłożone na wszystkich użytkowników działek. Jak może sobie Państwo przypominają warunkowaliście rozpoczęcie użytkowania działek od udostępnienia możliwości korzystania z energii elektrycznej. Zarząd przyjął ten wymóg do wiadomości i dlatego nie egzekwowaliśmy przez trzy lata regulaminowego obowiązku zagospodarowania działek w okresie do roku od przydzielenia prawa ich użytkowania. Jeżeli po upływie już prawie roku od wykonania instalacji elektrycznej na terenie Ogrodu ktoś nie zagospodarował swojej działki tak aby zacząć wykorzystywać możliwość podłączenia do zasilania, to niech przynajmniej nie narzeka, że musi uczestniczyć w ponoszeniu kosztów wspólnych.

Na zakończenie stwierdzam, że zarówno forma jak i „rzeczowy” opis odczuć anonima, występującego w roli adwokata działkowiczy w liczbie mnogiej, widzącego „ogromne różnice” powodują, że nie można poważnie potraktować jego wystąpienia. Rozumiem, że może zupa była zbyt słona, a małżonka zbyt silna aby swój stres na niej odreagować, ale dlaczego mamy służyć temu komuś za bezpłatnego psychoanalityka, to tego już nie rozumiem.

I a pro po żądań anonima (w liczbie mnogiej) o publiczną, oficjalna odpowiedź to jej właśnie udzieliłem.
Jerzy Stryjecki – Prezes Zarządu ROD RYNIA
Działka Nr 133
Gość
PostWysłany: Pon 11:31, 10 Sie 2009

Proponuję Zarządowi naszego ogrodu rozliczanie za energię elektryczną w następujący sposób. Każdy użytkownik działki wiedząc ile kilowatogodzin zużył w danym okrewsie (1, 2 lub 3 miesiące), będzie sobie sam wyliczał należną opłatę przy aktualnej stawce 0,49 zł/1kWh. Natomiast opłatę, którą stanowią koszty współne zarząd będzie podawał okresowo (np. 2 lub 3 razy w roku) na naszej stronie internetowej. Myślę, że taki sposób rozliczania ułatwi Zarządowi pracę, gdyż aktualny system przy wpisach do wyłożonego zeszytu chyba się nie sprawdzi.
Pozdrawiam, MB - dz. Nr 133
Gość
PostWysłany: Nie 11:51, 07 Lis 2010

Co z rozliczeniem i płatnościami za energię zużytą od maja ???
Mamy już listopad, a nie ma żadnej informacji o rozliczeniu energii za miesiące letnie, kiedy to zużywa się jej najwięcej.
Czy w ogóle były spisane stany liczników ?
Gość
PostWysłany: Sob 20:07, 04 Gru 2010

w dalszym ciągu nic nie wiadomo ?

Może zarząd zapomniał o rozliczaniu energii.

A może liczniki są zepsute Smile
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rodrynia.fora.pl Strona Główna -> WYMIANA OPINII I UWAG Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietachfora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo

Bearshare


Regulamin