Autor Wiadomość
vento28
PostWysłany: Wto 14:43, 20 Lip 2010    Temat postu: Badanie wody

Pani Barbaro.

Wodę najlepiej zbadać w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej przy ul. Żelaznej 79. Koszt badania fizykochemicznego zależny jest od ilości badanych parametrów. Ponieważ zawodowo zajmuję się uzdatnianiem wody i oczyszczaniem ścieków proponuję Pani wykonanie analizy skróconej na następujące parametry: mętność, barwa, zapach, odczyn, amoniak, azotyny, azotany, chlorki, żelazo, mangan, twardość ogólna i siarczany. Koszt analizy łącznie z badaniem bakteriologicznym nie powinien przekroczyć 300 zł. Butelki na próbki wody nie mogą być Pani, lecz należy je pobrać w Punkcie Przyjmowania Próbek WSSE tel. 22- 620-90-01 (06) w. 104, 151 (butelka do analizy bakteriologicznej musi być wyjałowiona). Może Pani także pobrać zlecenie na wykonanie analiz ze strony: www.wsse.waw.pl i zapoznać się z wytycznymi pobierania próbek wody.

Pozdrawiam, Marek - działka Nr 133
Gość
PostWysłany: Pią 14:03, 09 Lip 2010    Temat postu:

dziękuję za Odpowiedź. Czy wie Pan może gdzie mogę zbadać wodę i ile to kosztuje?
Barabara
Marek, działka Nr 133
PostWysłany: Wto 8:58, 29 Cze 2010    Temat postu: Jakość wody ze studni

Szanowny Gościu!
Jeżeli chodzi o jakość naszej wody studziennej, to badanie fizyko-chemiczne i bakteriologiczne każdy powinien przeprowadzić indywidualnie z uwagi na następujące czynniki: ujęta do eksploatacji warstwa wodonośna w postaci piasku drobno lub średnioziarnistego na naszym terenie występuje na głębokości 7,0 do 11,0 m i w zależności od lokalizacji działki może być chroniona warstwą nieprzepuszczalną w postaci iłu lub gliny o miąższości 1,5 do 2,5 m. Są natomiast działki gdzie od warstwy wodonośnej do powierzchni terenu występują same piaski i wówczas działki te mogą być narażone na skażenie bakteriologiczne ujętej wody na skutek np. nieszczelnego zbiornika na ścieki (szamba) na naszej działce lub działce najbliższego sąsiada. Do studni nie posiadającej warstwy izolacyjnej w postaci iłu lub gliny nad warstwą wodonośną, mogą infiltrować substancje organiczne lub fekalne występujące w naszych ściekach wydostających się z nieszczelnych zbiorników. Dlatego bardzo istotne jest właściwe zaizolowanie wodoszczelne płyty stropowej na styku z właściwym zbiornikiem na ścieki oraz prawidłowe zaizolowanie wejścia rurociągu kanalizacyjnego śr. 110 mm PVC do wewnątrz szamba. Jeżeli chodzi o skłąd fizyko chemiczny to najczęściej w wodach czwartorzędowych przekroczone są związki żelaza (norma 0,2 mgFe/dm3), oraz manganu (norma 0,05 mgMn/dm3), a także może być nieodpowiednia barwa, zapach i mętność wody. Na mojej działce Nr 133 woda (studnia głębokości 10,40 m z filtrem z siatką miedzianą o długości 1,50 m) pod względem fizyko-chemicznym i bakteriologicznym odpowiada stawianym normom i ja używam jej także do picia - już 5-ty rok. Życzę dobrych wyników wody z Pana (Pani) studni.
Marek, działka Nr 133
Gość
PostWysłany: Pon 16:42, 28 Cze 2010    Temat postu: studnie

czy ktoś z Państwa badał wodę która pobierana jest ze studni wkopanych na terenie działek. Wyobrażam sobie że nie jest to woda pitna ale czy można jej używać do mycia naczyń i do toalety codziennej

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group